Історія церкви

Історія церкви

Церква християн віри євангельської «Християнська надія» була створена в м. Києві в 1992 році.
«Християнська надія» всю свою діяльність та служіння базує на Святому Письмі (Біблії), першоапостольській традиції високих моральних стандартів і жертовного служіння людям і Богу. Християни віри євангельської по своєму впливу та кількості є одною із найбільших та найвпливовіших християнських деномінацій в світі (близько 900 млн. чоловік).
Членами Церкви «Християнська надія» є люди різного віку та різних соціальних груп.
Виконуючи вчення Іcyca Христа про необхідність особистого досягнення святості і моральної чистоти, кожен член Церкви також має і активну соціальну позицію, намагаючись, як і вчить Євангеліє, бути «сіллю землі» та «світлом для світу».

В 1993 році Церквою був організований перший в Україні благодійний центр реабілітації нарко- та алкозалежних людей. Ця подвижницька ідея була підхоплена і іншими християнськими деномінаціями і на сьогоднішній день в Україні діють близько 300 таких центрів. В результаті цієї діяльності десятки тисяч молодих людей вернулись до активного соціального та громадського життя. Успіх нашого реабілітаційного служіння сягає майже
80%. Безпосередньо на сьогодні на утриманні церкви знаходяться 28 благодійних реабілітаційних наркологічних центрів з постійним числом реабілітантів до 150 чоловік. Наша реабілітаційна програма зареєстрована в Міністерстві сім’ї та молоді під назвою «Пізнай істину» і є національним альтернативним підходом для вирішення в суспільстві проблем алко- та
наркозалежних людей.

В 1994 році Церква «Християнська надія» відкрила перший в Україні дитячий центр соціальної реабілітації для вуличних дітей «Дитяча надія».
Оскільки в той час в країні була відсутня юридична база для існування таких центрів, ми спільно з Академією педагогічних наук України розробили
експериментальний проект такого центру. Експериментальним проектом такого дитячого соціально-реабілітаційного закладу передбачалася
спеціалізована школа-лабораторія з класами вирівнювання, дитячий творчий центр і п’ять напрямків реабілітаційного процесу: духовний, психологічний, медичний, юридичний та фізичний. На нашій базі такий проект був успішно відпрацьований, що дало можливість створити відповідну законодавчу базу та відкрити такі центри по всій території України. Ці християнські сирітські реабілітаційні центри в 90-х роках мали вирішальну роль в подоланні проблем бездомних дітей. За час існування центру нам вдалось врятувати та повернути до нормального життя близько 200 вуличних дітей.
Після реабілітації дітей ми продовжуємо опікунське супроводження їх подальшого навчання, проживання та працевлаштування. Ця робота проводиться в співпраці із районними та міськими службами по справам неповнолітніх.
В даний час через свої благодійні фонди Церква опікується великою кількістю дітей-інвалідів та допомагає їх родинам. Це спеціальні та реабілітаційні програми для дітей з ДЦП, дітей-аутистів, дітей з синдромом Дауна, глухих дітей та іншим.

В 1995 році при Церкві була відкрита благодійна медична християнська клініка, до складу якої входили також і мобільні діагностично-лікувальні центри. Завдяки такому служінню десятки тисяч людей по всій території України отримали багатопрофільну медичну допомогу. На базі цієї клініки були також організовані патронажні групи для постійного догляду за 450 лежачими хворими інвалідами.
В 2008 році на базі цієї клініки при «Християнській надії» був створений перший в Україні християнський Хоспіс для інвалідів та самотніх людей похилого віку. Цей Хоспіс розрахований на постійне утримання до 40 осіб і продовжує успішно функціонувати.
В 1995 році Церква відкрила першу місію допомоги глухим людям під назвою «Єфата». Через цю місію ми змогли суттєво допомогти тисячам глухих людей по всій території України. Ця допомога полягала в медичних послугах, гуманітарній допомозі, навчанню судомови як серед дорослих так і дитячих інтернатів для глухих. В цій праці ми маємо активну співпрацю з організаціями УТОГ та УТОС.
B 1998 році «Християнська надія» відкрила жіночий духовно-благодійний та реабілітаційний наркологічний стаціонарний центр, де здійснюється реабілітаційний процес алко- та наркозалежних жінок.
«Християнська надія» приймала участь в створенні Українського тюремного братства (капеланство) і сьогодні продовжує нести служіння в різних в’язницях по всій території України.
Церква була одним із ініціаторів в організації спілки християн-військовослужбовців, спілки християн-юристів, християн-медиків, християн-бізнесменів, християн-педагогів і спілки християнських письменників та журналістів. Сьогодні при Церкві існують також кризовий сімейний та консультативні центри, центри молодіжної та дитячої творчості.
В 2010 році Церквою створений науково-дослідний інститут креаціоністичних досліджень (Інститут генезису та буття Всесвіту), ціль якого полягає в створенні наукового світогляду творіння, який є науковою альтернативою атеїстичному еволюційному світогляду. Наша ціль – загальнолюдські та морально християнські цінності донести до всіх сфер суспільства і словом і ділом.
«Християнська надія» активно працює з дітьми та молоддю. Ця робота помагає в різних творчих та духовних програмах навчання, реабілітації, профілактики, а також просвітницької діяльності. Щорічно здійснюється оздоровлення до 300 дітей в спеціальних дитячих таборах.

Церква має і активну місіонерську позицію. Вже відкрито по всій території України майже 200 нових Церков і в 10 інших країнах світу.
«Християнська надія» стала базою для відкриття Союзу евангельських Церков, який має назву «Українська місіонерська Церква» (до 20 тисяч чоловік).    При Церкві діють Міжнародні благодійні фонди «Варнава» та «Сілоам», через які була здійснена гуманітарна допомога майже на 50 мільйонів гривень, а також благодійні їдальні з щоденним харчуванням до 90 осіб людей похилого віку та інвалідів.
При Церкві діє також очно-заочний християнський соціальний інститут, в якому підвищують свою кваліфікацію християнські лідери різних напрямків.
Церква «Християнська надія» активно сприймає всі проблеми в суспільстві, намагаючись завжди бути в проломі за свій народ. Так вже майже два роки Церква активно підтримує Збройні Сили України в зоні АТО, допомагаючи одягом, харчами, медикаментами. При Церкві створений окремий батальйон капеланів, які постійно на передовій по всій лінії зіткнення. Ми взяли на себе турботу також про сотні біженців зі Сходу України, а також всебічну допомогу населенню в прифронтовій зоні, включаючи сирітські дитячі будинки та будинки для людей похилого віку.

В 2002 році Церква «Християнська надія» придбала у власність недобудоване (60% готовності) приміщення спортивного комплексу в м.
Києві (по вул. Романа Мстиславича, 20) і здійснює підготовку необхідної документації для реконструкції цього комплексу під Духовно-благодійний центр. Проектом цього комплексу передбачається будівництво своєрідного християнського містечка милосердя та доброти, де будуть відкриті до 100 різних благодійних, реабілітаційних та просвітницьких служінь. Цей духовно-благодійний комплекс задуманий як модель трансформації всього суспільства на основі моральних християнських принципів та особистої і суспільної відповідальності за долю свого народу. Церква також приймає активну участь в громадських рухах таких як «Любов проти гомосексуалізму», «Наше місто не для наркотикі, «Союз християнського відродження України», «День Сім’ї», «День батьківства», «Всеукраїнські християнські ініціативи» та багато іншого.

Сьогодні центральна Церква «Християнська надія» в м. Києві нараховує до 2000 членів. Старшим пастором Церкви і єпископом Союзу «Українська місіонерська Церква» є Решетінський Валерій Миколайович, кандидат технічних наук, письменник, член національної спілки журналістів України, президент Духовної академії «Міжнародний центр християнського лідерства», президент Науково-дослідного інституту генези життя та Всесвіту.