Ми віримо…

Ми віримо…

В СЛОВО

Канонічні книги Біблії – Старого і Нового Заповітів – це Святе Письмо, Слово Боже, єдине і цілком достатнє для пізнання Бога і нашого спасіння.

«Тому то й ми дякуємо Богові безперестанку, що, прийнявши почуте від нас Слово Боже, прийняли ви не як слово людське, але як правдиво то є Слово Боже, що й діє в вас, віруючих» (1 Солунян 2:13).

«Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!» (Івана 5:39).

 «Звіщаю ж вам, браття, Євангелію, яку я вам благовістив, і яку прийняли ви, в якій і стоїте, якою й спасаєтесь, коли пам’ятаєте, яким словом я благовістив вам, якщо тільки ви ввірували не наосліп» (1 Кор. 15:1, 2).

Християнин повинен:

 • Досліджувати Святе Письмо: «Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі» (Ісуса Навіна 1:8).
 • Вірити Слову Божому: «…Покайтеся, і віруйте в Євангелію» (Марка 1:15).
 • Жити відповідно Слову Божому: «Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!» (Івана 14:15).

Християнин не повинен:

 • Спотворювати Слово Боже: «Але ми відреклися тайного сорому, не ходячи в хитрості та не перекручуючи Божого Слова, але з’явленням правди доручуємо себе кожному сумлінню людському перед Богом» (2 Кор. 4:2), див. також 2 Кор. 2:17, 1 Пет. 4:11.
 • Віднімати від Слова Божого: «Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі оцій» (Об’явлення 22:18,19).

В ТРИЄДИНОГО БОГА

Господь – Єдиний Бог, сущий у трьох іпостасях Отця, Сина и Святого Духа.

«Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матвія 28:19).
«Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами! Амінь» (2 Кор.13:13).
«Охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Матвія 3:16,17).

 1. В Бога-Отця

Бог-Отець – Творець неба і землі, усього видимого й невидимого: «Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих» (Дії 17:24), див. також Івана 1:1-31.

 • Живе на небесах: «Отче наш, що живеш на небесах» (Матвія 6:9).
 • Живе в неприступному світлі: «Єдиний, що має безсмертя, і живе в неприступному світлі, Якого не бачив ніхто із людей, ані бачити не може» (1 Тимофію 6:16).
 • Він є Дух: «Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись» (Івана 4:24); «Господь же то Дух, а де Дух Господній, там воля» (2 Кор. 3:17).
 • Всюдисущий: «Куди я від Духа Твого піду, і куди я втечу від Твого лиця?» (Псалом 138:7).
 • Всезнаючий: «Ти, Господи, знаєш усе…» (Єремії 15:15).
 • Всемогутній: «І сказав йому Бог: Я Бог Всемогутній!» (Буття 35:11). «… Неможливе це людям, та можливе все Богові» (Матвія 19:26).
 • Незмінний: «Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни» (Якова 1:17).
 • Істинний, живий, вічний: «А Господь Бог правдивий, Він Бог Живий та Цар вічний!» (Єремії 10:10).
 • Святий: «Святий Отче, заховай в Ім’я Своє» (Івана 7:11), «Бо написано: Будьте святі, Я бо святий!» 1 Петра 1:16.
 • Праведний і справедливий: «Ти праведний, Господи, і прямі Твої присуди, бо Ти наказав справедливі свідоцтва Свої й щиру правду!» (Псалом 118:137,138). «Бо Господь справедливий, кохає Він правду, праведний бачить обличчя Його!» (Псалом 11:7)
 • Досконала й безмежна Любов: «…Бог є любов…» (1 Івана 4:16)!

  2. В Бога-Сина

Ісус Христос – Бог, єдиний з Отцем: «Христос, що Він над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь» (Римлянам 9:5). «Промовляє Ісус: Хто бачив Мене, той бачив Отця… Чи не віруєш ти, що Я в Отці, а Отець у Мені? Слова, що Я вам говорю, говорю не від Себе, а Отець, що в Мені перебуває, Той чинить діла ті» (Івана 14, 9, 10). Дивіться також Колосянам 2:9, Івана 1:1, 10:30, 1 Івана 5:20, Фил. 2:11.

 • Той, що народився раніше усякого творіння: «Він – образ невидимого Бога, первородний усього творіння» (Кол. 1:15).
 • Ним усе створено: «В Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи панування, чи начала, чи влади, – все через Нього і для Нього створене» (Кол. 1:16).
 • Має усі атрибути/ознаки Бога:

Вічний: «Загинуть вони, а Ти будеш стояти, всі вони, як той одяг, постаріють. Як одежу, їх зміниш, і минуться вони, а Ти завжди Той Самий, і роки Твої не закінчаться!» (Євр. 1:11,12).

Незмінний: «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр.13:8).

Всюдисутній: « Бо двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, – там Я серед них» (Матвія 18:20).

Всезнаючий: «В Якому заховані всі скарби премудрості й пізнання» (Кол. 2:3).

Всемогутній : «Дана Мені вся влада на небі й на землі» (Матвія 28:18).

 • Ісус Христос прийняв тіло від Духа Святого, від Діви Марії та став людиною: «І озвалася Марія до ангела: Як станеться це, коли я чоловіка не знаю? У відповідь ангел сказав їй: Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе огорне; тому й Святе, Котре народиться, назветься Сином Божим» (Луки 1:34,35).
 • Був розп’ятий, помер, воскрес і вознісся на небо, де сидить по праву сторону від Отця:

 «…Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням» (1 Кор. 15:3,4). «Після того, як Господь Ісус промовив до них, Він вознісся на небо і сів праворуч Бога» (Марка 16:19).

 • Він – Єдиний Спаситель: «І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися» (Дії 4:12).
 • Первосвященик Нового Заповіту: «Тому, маючи великого Первосвященика, Який пройшов небеса, — Ісуса, Божого Сина, — тримаймося визнання. Адже  маємо не Такого Первосвященика, Який не може співчувати нашим слабкостям, але Який подібно до нас був випробуваний у всьому, за винятком гріха» (Євр. 4:14-16).
 • Замісник: «…маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведника» (1 Івана 2:1).
 • Єдиний Посередник: «Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми — Людина Ісус Христос» (1 Тим. 2:5).
 • Хрестить Духом Святим: «Я хрещу вас водою на покаяння, а Той, Хто прийде після мене, сильніший за мене,.. Він вас хреститиме Духом Святим і вогнем» (Матвія 3:11).
 • Судія живих і мертвих: «Оскільки Отець не судить нікого, але весь суд передав Синові» (Івана 5:22).

          3. В Бога-Духа Святого

 • Він зійшов на землю для збудування Церкви Христової: «В Якому й ви разом будуєтеся Духом у Божу оселю» (Еф. 2:22).
 • Дух Святий приймає участь у спасінні людини.
 • Відроджує людину: «Ісус сказав йому: Знову і знову запевняю тебе: коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства! Народжене від тіла є тілом, а народжене від Духа є духом» (Івана 3:3, 6).
 • Живе у віруючій людині: «Хіба ви не знаєте, що ваші тіла — це храм Святого Духа, Який є у вас і Якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі?» (1 Кор. 6:19), «Добре, довірене тобі, збережи Святим Духом, Який живе в нас» (2 Тим. 1:14).
 • Навчає: «А помазання, яке ви прийняли від Нього, воно у вас перебуває, і ви не потребуєте, щоб вас хтось навчав. Але як те помазання навчає вас у всьому, — і є істинне й необманне, — так, як воно вас навчило, у тому й перебувайте» (1 Івана 2:27).
 • Заступається: «Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається [за нас] невимовними зітханнями» (Рим. 8:26-27).
 • Втішає: «Я істину вам кажу: краще для вас, щоб Я пішов. Бо якщо Я не піду, то Утішитель не прийде до вас. Якщо ж піду, — пошлю Його до вас» (Івана 16:7).

ЩО АНГЕЛИ…

 • це Божі службові духи: «Хіба не всі вони є духами служіння, які посилаються на служіння задля тих, хто має успадкувати спасіння?» (Евр. 1:14);
 • вони створені Богом через Божого Сина: «В Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи панування, чи начала, чи влади, – все через Нього і для Нього створене.» (Кол. 1:16);
  виконують волю Божу: «Благословіте Господа всі ангели Його, – ви могутні силою, котрі виконуєте слово Його, підкоряючись Його велінням!» (Пс. 102:20);
 • їм не потрібно поклонятися: «…коли почув та побачив, упав, щоби поклонитися до ніг ангела, який показував мені це. Та він каже мені: Гляди, не роби цього! Я співраб твій і твоїх братів – пророків і тих, хто зберігає слова цієї книги. Богові поклонися!» (Об. 22:8-9)

ЩО ДИЯВОЛ

 • колишній Божий ангел, скинутий Богом з неба за гріх: «І ангелів, які не зберегли свого початкового стану, але покинули своє житло, затримав у вічних кайданах під темрявою для суду великого дня.» (Юди 1:6),
  див. також Єзек. 28:14-17: «Ти був помазаним херувимом-покровителем, – ось для чого Я тебе призначив. Ти перебував на святій Божій горі, ходив посеред вогнистого каміння. Ти був бездоганним на своїх дорогах з того дня, як ти був створений, аж доки в тобі не було знайдено беззаконня. Через свою широку торгівлю ти сповнився насильством й беззаконням, і ти впав у гріх. Тому Я скинув тебе з Божої гори, – прогнав тебе, херувиме-охоронцю, поклав край твоєму перебуванню з-посеред вогнистого каміння. Загордилось твоє серце через твою красу, – ти занапастив свою мудрість власним марнославством. Я скинув тебе на землю, – Я виставив тебе перед царями як видовище.»
 • він – початок неправди і людиногубця: «Ви від вашого батька – диявола, і ви хочете виконувати бажання вашого батька. Той був душогубом від самого початку і в істині не встояв, бо немає в ньому істини. Коли говорить неправду, тоді своє говорить, бо він неправдомовець і батько неправди.» (Іоана 8:44);
 • князь цього світу: «… Не довго вже говоритиму з вами, бо надходить князь світу, та в Мені він не має нічого.» (Іоана 14:30);
 • ватажок ангелів, які збунтувалися проти Бога: «І сталася на небі війна: Михаїл та його ангели розпочали бій зі змієм. І змій воював, і його ангели.» (Об’яв. 12:7);
 • переможений Христом: «… ось Лев, Котрий з племені Юди, з кореня Давида, – Він переміг і може зняти сім печатей!» (Об’яв. 5:5, див. також Євр. 2:14, Кол. 2:15, Іоан. 16:11); «А диявол, який зводив їх, був кинутий у вогняне й сірчане озеро, де і звір, і лжепророк. І будуть вони мучені день і ніч навіки‑віків» (Об’яв. 20:10).

ЩО ЛЮДИНА І ЇЇ ЖИТТЯ…

1.Людина

 •  це створена Богом істота, яка має дух, душу та тіло: «І вдихнув у її ніздрі дихання життя, – і стала людина душею живою» (Бут. 2:7).
  «… нехай ваш дух, душа й тіло бездоганно будуть збережені в цілості до приходу нашого Господа Ісуса Христа» (1 Сол. 5:23).

Бог створив людину за своїм образом і подобою: «Нарешті сказав Бог: Створімо людину за Нашим образом й за Нашою подобою, та нехай люди панують над рибами морськими, птахами небесними, худобою, і над усією землею, та над усіма плазунами, що повзають по землі. І створив Бог людину за Своїм образом, – за Божим образом створив її; Він створив їх чоловіком і жінкою» (Бут. 1:26-27);
людина має свободу вибору: «…Я поклав перед вами життя і смерть, благословення і прокляття…» (Втор. 30:19);
людина згрішила через непослух Богові: «І заповів Господь Бог людині: З усякого дерева, що в саду, вживатимеш у їжу. Але з дерева Пізнання добра й зла – не їстимеш з нього; бо того дня, коли скуштуєш його, неодмінно помреш!» (Бут. 2:16-17);
через гріхопадіння першої людини кожна людина успадкувала гріх і смерть: «Бо як через одну людину гріх увійшов у світ, а з гріхом і смерть, так у всіх людей увійшла смерть, тому що всі згрішили» (Рим. 5:12);
через благодать Ісуса Христа кожній людині дана можливість спастися: «Бо для всіх людей з’явилася спасаюча Божа благодать» (Тит. 2:11).

2.Життя людини

 • це священний Божий дар людині:«Взявши порох з землі, створив Господь Бог людину. І вдихнув у її ніздрі дихання життя, – і стала людина душею живою» (Бут. 2:7), див. також Дії 17:25;
 • ніхто не має права позбавити життя:
  – самого себе: «…не заподій собі ніякого зла…» (Дії 16:28),
  – іншої людини: «Не вбиватимеш» (Исх. 20:13), см. также Втор. 5:17, 27:24, Мат. 5:21, 19:18, Мар. 10:19, Лук. 18:20, Рим. 13:9;
  – зародка людини: «Мій зародок бачили очі Твої, і в книзі Твоїй були записані всі майбутні дні, коли ще жодного з них не було» (Пс.138:16);
  – перервати земне життя людини має право лише Бог: «І промовив Господь: Дух Мій не перебуватиме в людях повік, бо вони – тіло. Тож їхнього віку буде сто двадцять років» (Быт. 6:3);
  – кожна людина має поважати життя інших і відповідально ставитися до свого життя;
  – християни віри євангельської згідно зі своїми віруваннями можуть користуватися правом альтернативної невоєнної служби: «…більше не підніматиме народ проти народу меча, і не вчитимуться більше воювати» (Іс. 2:4), див. також Мат. 5:34-36,44; 26:52.

ЩО ГРІХ...

 •  це порушення Божого Закону: «Кожний, хто чинить гріх, чинить і беззаконня, бо гріх є беззаконням» (1 Ів. 3:4);
 • гріх увійшов у людину через невір’я Богові і довіру неправді диявола: «І сказав змій жінці: Ні! Ви не помрете! Адже знає Бог, що того дня, коли скуштуєте з нього, відкриються ваші очі, і станете ви, як Бог, одержавши пізнання добра і зла» (Бут. 3:4-6), див. також 2 Кор. 1:1-3;
 • наслідок гріха – смерть: «Адже заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя в Ісусі Христі, нашому Господі» (Рим. 6:23);
 • Христос прийшов, щоб власною жертвою знищити гріх: «Тепер же Він з’явився один раз наприкінці віків, щоб Своєю жертвою усунути гріх» (Євр. 9:26).

ЩО СПАСІННЯ…

 • це дар прощення гріхів і вічного життя в Царстві Небесному:
  – людина не може врятуватись ні власними зусиллями, ні своєю праведністю, ні заслугами, ні через інших людей: «Тому що яка користь людині, коли вона весь світ здобуде, а свою душу занапастить? Або що дасть людина взамін за свою душу?» (Мат. 16:26), «І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!» (Дії 4:12);
  – Бог пропонує прощення всіх гріхів і вічне життя з Собою даром, через віру в Ісуса Христа: «Бо так Бог полюбив світ, що дав [Свого] Єдинородного Сина, щоб кожен, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ів.3:16), див. також Єф.2:8;
 • кожній людині на спасіння потрібно:
  – повірити в Ісуса Христа свого Спасителя: «Віруй в Господа Ісуса [Христа] – і спасешся ти та твій дім!» (Дії 16:31), див. також 1 Ів.5:13,
  – покаятися: «…Покайтеся, і нехай охреститься кожний з вас в Ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів» (Дії 2:38), див. також Мат. 3:8,
  – народитися згори: «Істинно, істинно кажу тобі: коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства!» (Ів.3:3),
  від води (Слова Божого): «Він забажав і породив нас Словом істини, щоб ми стали наче початком Його творіння» (Як.1:18), см. также Ів. 3:5,
  від Духа «Він нас спас не з причини праведних учинків, які ми вчинили, але зі Своєї милості через купіль відродження та оновлення Святим Духом» (Тит. 3:5), див. також Єз. 36:26-27,
  – хреститися за вірою: «Хто повірить і охреститься, буде спасенний, а хто не повірить, осуджений буде» (Мар.16:16), (1 Пет. 3:21),
  – отримати дар Святого Духа: «Покайтеся, і нехай охреститься кожний з вас в Ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів, і приймете дар Святого Духа!» (Дії 2:31-38).