Ми віримо…

Ми віримо…

В СЛОВО

Канонічні книги Біблії – Старого і Нового Заповітів – це Святе Письмо, Слово Боже, єдине і цілком достатнє для пізнання Бога і нашого спасіння.

«Тому то й ми дякуємо Богові безперестанку, що, прийнявши почуте від нас Слово Боже, прийняли ви не як слово людське, але як правдиво то є Слово Боже, що й діє в вас, віруючих» (1 Солунян 2:13).

«Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!» (Івана 5:39).

 «Звіщаю ж вам, браття, Євангелію, яку я вам благовістив, і яку прийняли ви, в якій і стоїте, якою й спасаєтесь, коли пам’ятаєте, яким словом я благовістив вам, якщо тільки ви ввірували не наосліп» (1 Кор. 15:1, 2).

Християнин повинен:

 • Досліджувати Святе Письмо:

«Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі» (Ісуса Навіна 1:8).

 • Вірити Слову Божому: «…Покайтеся, і віруйте в Євангелію» (Марка 1:15).
 • Жити відповідно Слову Божому: «Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!» (Івана 14:15).

Християнин не повинен:

 • Спотворювати Слово Боже: «Але ми відреклися тайного сорому, не ходячи в хитрості та не перекручуючи Божого Слова, але з’явленням правди доручуємо себе кожному сумлінню людському перед Богом» (2 Кор. 4:2), див. також 2 Кор. 2:17, 1 Пет. 4:11.
 • Віднімати від Слова Божого: «Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі оцій» (Об’явлення 22:18,19).

В ТРИЄДИНОГО БОГА

Господь – Єдиний Бог, сущий у трьох іпостасях Отця, Сина и Святого Духа.

«Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матвія 28:19).

«Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами! Амінь» (2 Кор.13:13).

«Охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Матвія 3:16,17).

 1. В Бога-Отця

Бог-Отець – Творець неба і землі, усього видимого й невидимого: «Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих» (Дії 17:24), див. також Івана 1:1-31.

 • Живе на небесах: «Отче наш, що живеш на небесах» (Матвія 6:9).
 • Живе в неприступному світлі: «Єдиний, що має безсмертя, і живе в неприступному світлі, Якого не бачив ніхто із людей, ані бачити не може» (1 Тимофію 6:16).
 • Він є Дух: «Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись» (Івана 4:24); «Господь же то Дух, а де Дух Господній, там воля» (2 Кор. 3:17).
 • Всюдисущий: «Куди я від Духа Твого піду, і куди я втечу від Твого лиця?» (Псалом 138:7).
 • Всезнаючий: «Ти, Господи, знаєш усе…» (Єремії 15:15).
 • Всемогутній: «І сказав йому Бог: Я Бог Всемогутній!» (Буття 35:11). «… Неможливе це людям, та можливе все Богові» (Матвія 19:26).
 • Незмінний: «Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни» (Якова 1:17).
 • Істинний, живий, вічний: «А Господь Бог правдивий, Він Бог Живий та Цар вічний!» (Єремії 10:10).
 • Святий: «Святий Отче, заховай в Ім’я Своє» (Івана 7:11), «Бо написано: Будьте святі, Я бо святий!» 1 Петра 1:16.
 • Праведний і справедливий: «Ти праведний, Господи, і прямі Твої присуди, бо Ти наказав справедливі свідоцтва Свої й щиру правду!» (Псалом 118:137,138). «Бо Господь справедливий, кохає Він правду, праведний бачить обличчя Його!» (Псалом 11:7)
 • Досконала й безмежна Любов: «…Бог є любов…» (1 Івана 4:16)!

  2. В Бога-Сина

Ісус Христос – Бог, єдиний з Отцем: «Христос, що Він над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь» (Римлянам 9:5). «Промовляє Ісус: Хто бачив Мене, той бачив Отця… Чи не віруєш ти, що Я в Отці, а Отець у Мені? Слова, що Я вам говорю, говорю не від Себе, а Отець, що в Мені перебуває, Той чинить діла ті» (Івана 14, 9, 10). Дивіться також Колосянам 2:9, Івана 1:1, 10:30, 1 Івана 5:20, Фил. 2:11.

Той, що народився раніше усякого творіння: «Він є образ невидимого Бога, роджений перш усякого творива» (Кол. 1:15).

Ним усе створено: «Бо то Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено!» (Кол. 1:16).

Має усі атрибути/ознаки Бога:

Вічний: «Загинуть вони, а Ти будеш стояти, всі вони, як той одяг, постаріють. Як одежу, їх зміниш, і минуться вони, а Ти завжди Той Самий, і роки Твої не закінчаться!» (Євр. 1:11,12).

Незмінний: «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр.13:8).

Всюдисутній: « Бо двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, – там Я серед них» (Матвія 18:20).

Всезнаючий: «В Якому заховані всі скарби премудрості й пізнання» (Кол. 2:3).

Всемогутній : «Дана Мені вся влада на небі й на землі» (Матвія 28:18).

Ісус Христос прийняв тіло від Духа Святого, від Діви Марії та став людиною: «І озвалася Марія до ангела: Як станеться це, коли я чоловіка не знаю? У відповідь ангел сказав їй: Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе огорне; тому й Святе, Котре народиться, назветься Сином Божим» (Луки 1:34,35).

Був розп’ятий, помер, воскрес і вознісся на небо, де сидить по праву сторону від Отця:

 «…Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням» (1 Кор. 15:3,4). «Після того, як Господь Ісус промовив до них, Він вознісся на небо і сів праворуч Бога» (Марка 16:19).

Він – Єдиний Спаситель: «І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися» (Дії 4:12).

Первосвященик Нового Заповіту: «Тому, маючи великого Первосвященика, Який пройшов небеса, — Ісуса, Божого Сина, — тримаймося визнання. Адже  маємо не Такого Первосвященика, Який не може співчувати нашим слабкостям, але Який подібно до нас був випробуваний у всьому, за винятком гріха» (Євр. 4:14-16).

Замісник: «…маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведника» (1 Івана 2:1).

Єдиний Посередник: «Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми — Людина Ісус Христос» (1 Тим. 2:5).

Хрестить Духом Святим: «Я хрещу вас водою на покаяння, а Той, Хто прийде після мене, сильніший за мене,.. Він вас хреститиме Духом Святим і вогнем» (Матвія 3:11).

Судія живих і мертвих: «Оскільки Отець не судить нікого, але весь суд передав Синові» (Івана 5:22).

          3. В Бога-Духа Святого

Він зійшов на землю для збудування Церкви Христової: «В Якому й ви разом будуєтеся Духом у Божу оселю» (Еф. 2:22).

Дух Святий приймає участь у спасінні людини.

Відроджує людину: «Ісус сказав йому: Знову і знову запевняю тебе: коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства! Народжене від тіла є тілом, а народжене від Духа є духом» (Івана 3:3, 6).

Живе у віруючій людині: «Хіба ви не знаєте, що ваші тіла — це храм Святого Духа, Який є у вас і Якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі?» (1 Кор. 6:19), «Добре, довірене тобі, збережи Святим Духом, Який живе в нас» (2 Тим. 1:14).

Навчає: «А помазання, яке ви прийняли від Нього, воно у вас перебуває, і ви не потребуєте, щоб вас хтось навчав. Але як те помазання навчає вас у всьому, — і є істинне й необманне, — так, як воно вас навчило, у тому й перебувайте» (1 Івана 2:27).

Заступається: «Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається [за нас] невимовними зітханнями» (Рим. 8:26-27).

Втішає: «Я істину вам кажу: краще для вас, щоб Я пішов. Бо якщо Я не піду, то Утішитель не прийде до вас. Якщо ж піду, — пошлю Його до вас» (Івана 16:7).

III. ЧТО АНГЕЛЫ
— это Божьи служебные духи: «Не все ли они суть служебные духи, посылаемые на служение для тех, которые имеют наследовать спасение?» (Евр. 1:14):

они созданы Богом через Божьего Сына: «ибо Им создано все, что на небесах и что на земле, видимое и невидимое: престолы ли, господ-ства ли, начальства ли, власти ли, – все Им и для Него создано» (Кол. 1:16);
выполняют волю Божью: «Благословите Господа, [все] Ангелы Его, крепкие силою, исполняющие слово Его, повинуясь гласу слова Его» (Пс. 102:20);
им не нужно поклоняться: «…Когда же услышал и увидел, пал к ногам Ангела, показывающего мне сие, чтобы поклониться ему; но он сказал мне: смотри, не делай сего; ибо я сослужитель тебе и братьям твоим пророкам и соблюдающим слова книги сей; Богу поклонись» (Отк. 22:8-9).
IV. ЧТО ДЬЯВОЛ
— бывший Божий ангел, скинутый Богом из неба за грех: «и ангелов, не сохранивших своего достоинства, но оставивших свое жилище, соблюдает в вечных узах, под мраком, на суд великого дня»
(Иуд. 1:6), см. также Иез. 28:14-17:

он – начало неправды и человекоубийца: «Он был человекоубийца от начала и не устоял в истине, ибо нет в нем истины. Когда говорит он ложь, говорит свое, ибо он лжец и отец лжи» (Ин. 8:44);
князь этого мира: «… ибо идет князь мира сего, и во Мне не имеет ничего» (Ин. 14:30);
предводитель ангелов, которые взбунтовались против Бога: «И произошла на небе война: Михаил и Ангелы его воевали против дракона, и дракон и ангелы его воевали против них» (Отк. 12:7);
побежденный Христом: «… вот, лев от колена Иудина, корень Давидов, победил, и может раскрыть сию книгу и снять семь печатей ее» (Отк. 5:5, см. также Евр. 2:14, Кол. 2:15, Ин. 16:11);
навечно будет брошен в огненное озеро: «а диавол, прельщавший их, ввержен в озеро огненное и серное, где зверь и лжепророк, и будут мучиться день и ночь во веки веков» (Отк. 20:10).
V. ЧТО ЧЕЛОВЕК И ЕГО ЖИЗНЬ

 1. Человек
  — это созданное Богом существо, которое имеет дух, душу и тело: «И создал Господь Бог человека из праха земного, и вдунул в лице его дыхание жизни, и стал человек душою живою» (Быт. 2:7), «… и ваш дух и душа и тело во всей целости да сохранится без порока в пришествие Господа нашего Ии-суса Христа» (1 Фес. 5:23):

Бог создал человека по Своему образу и подобию: «И сказал Бог: сотворим человека по образу Нашему [и] по подобию Нашему…» (Быт. 1:26-27);
человек имеет свободу выбора: «… жизнь и смерть предложил я тебе, благословение и проклятие …» (Втор. 30:19);
человек согрешил через непослушание Богу: «И заповедал Господь Бог человеку, говоря: от всякого дерева в саду ты будешь есть, а от дерева познания добра и зла не ешь от него, ибо в день, в который ты вкусишь от него, смертью умрешь» (Быт. 2:16-І7);
через грехопадение первого человека каждый человек унаследовал грех и смерть: «Посему, как одним человеком грех вошел в мир, и грехом смерть, так и смерть перешла во всех человеков, потому что в нем все согрешили» (Рим. 5:12);
через благодать Иисуса Христа каждому человеку дана возможность спастись: «Ибо явилась благодать Божья, спасительная для всех человеков» (Тит. 2:11).

 1. Жизнь человека
  — это священный Божий дар человеку: «И создал Господь Бог челове-ка из праха земного, и вдунул в лице его дыхание жизни, и стал человек душою живою» (Быт. 2:7), см. также Деян. 17:25;

никто не имеет права лишить жизни:
самого себя: «… не делай себе никакого зла …» (Деян. 16:28),
другого человека: «Не убивай» (Исх. 20:13), см. также Втор. 5:17, 27:24, Мат. 5:21, 19:18, Мар. 10:19, Лук. 18:20, Рим. 13:9;
зародыша человека: «Зародыш мой видели очи Твои; в Твоей книге записаны все дни, для меня назначенные, когда ни одного из них еще не было» (Пс.138:16);
прервать земную жизнь человека имеет право только Бог: «И сказал Господь [Бог]: не вечно Духу Моему быть пренебрегаемым человеками [сими], потому что они плоть; пусть будут дни их сто двадцать лет» (Быт. 6:3);
каждый человек обязан уважать жизнь других людей и ответственно отно-ситься к собственной жизни;
христиане веры евангельской согласно своим вероубеждениям могут пользоваться правом альтернативной невоенной службы: «… не поднимет народ на народ меча, и не будут более учиться воевать» (Ис. 2:4), см. также Матф. 5:34-36,44, 26:52.
VI. ЧТО ГРЕХ
— это нарушения Божьего Закона: «Всякий, делающий грех, делает и беззаконие; и грех есть беззаконие» (1 Ин. 3:4):

грех вошел в человека через неверье Богу и доверие неправде дьявола: «И сказал змей жене: нет, не умрете, но знает Бог, что в день, в который вы вкусите их, откроются глаза ваши, и вы будете, как боги, знающие добро и зло!» (Быт. 3:4-6), см. также 2 Кор. 1:1-3;
следствие греха – смерть: «Ибо возмездие за грех – смерть» (Рим. 6:23);
Христос пришел, чтобы собственной жертвой уничтожить грех: «Он же однажды, к концу веков, явился для уничтожения греха жертвою Своею» (Евр. 9:26).
VII. ЧТО СПАСЕНИЕ
— это дар прощения грехов и вечной жизни в Царстве Небесном:

человек не может спастись ни собственными усилиями, ни своей праведностью, ни заслугами, ни через других людей: «какая польза человеку, если он приобретет весь мир, а душе своей повредит? или какой выкуп даст человек за душу свою?» (Мат. 16:26), «ибо нет другого имени под небом, данного человекам, которым надлежало бы нам спастись» (Деян. 4:12);
Бог предлагает прощение всех грехов и вечную жизнь с Собой даром, через веру в Иисуса Христа: «Ибо так возлюбил Бог мир, что отдал Сына Своего Единородного, дабы всякий верующий в Него, не погиб, но имел жизнь вечную» (Ин.3:15,16), см. также Еф. 2:8;
каждому человеку для спасения нужно:
поверить в Иисуса Христа своего Спасителя: «веруй в Господа Иисуса Христа, и спасешься ты и весь дом твой» (Деян.16:30,31), см. также 1 Ин.5:13,
покаяться: «… покайтесь, и да крестится каждый из вас во имя Иисуса Христа для прощения грехов» (Деян. 2:37,38), см. также Мат. 3:8,
родиться свыше: «… если кто не родится свыше, не может уви-деть Царствия Божья» (Ин.3:3), от воды (Слова Божьего): «Вос-хотев, родил Он нас словом истины, чтобы нам быть некоторым начатком Его созданий» (Иак.1:18), см. также Ин. 3:5, от Духа «Он спас нас не по делам праведности, которые бы мы сотвори-ли, а по Своей милости, банею возрождения и обновления Святым Духом» (Тит. 3:5), см. также Иез. 36:26-27,
креститься по вере: «Кто будет веровать и креститься, спасен будет; а кто не будет веровать, осужден будет» (Мар.16:16), 1 Пет. 3:21),
получить дар Святого Духа: «Петр же сказал им: покайтесь, и да крестится каждый из вас во имя Иисуса Христа для прощения грехов; и получите дар Святого Духа» (Деян. 2:31-38).